Басты бет » Ашық сабақтар » Сабақ жоспарлары » Қысқа мерзімді жоспар

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.

Дереккөз: Ұстаздар сайты

загрузка...

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.

Сабақ жоспары

Күні: 29.12.2014 жыл

Сыныбы:  6« А», 6 « Ә»

Пәні:  Информатика

Сабақтың тақырыбы:

 Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.

 

Сабақтың мақсаты:

 -Оқушылардың мәтіндік ақпарат және оны өңдеу, мәтіндік құжаттар мен мәтіндік редакторлар, мәтін түрлері, мәтіндердің құрылымдық элементтері, мәтіндік ақпаратты компьютерде өңдеу технологиясы туралы білімдерін қалыптастыру;

-Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;

 - Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін  дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

 -Оқушылардың топта бірін-бірі сыйлауға, бір-бірінің пікірін тыңдай білуге тәрбиелеу.

-Сыни ойлауға дамыту.

Негізгі  идеялар:

Оқушыларға мәтіндік реадакторы жайлы түсінік қалыптасады, мәтіндік редакторды  ашу, мәтін теру, оны сақтауға машықтанады және сыни ойлауы дамиды.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады,  сыныпта оқушының топпен жұмыс  жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады.

Сабақтың типі:

Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Топпен жұмыс, Жигсо, диалог,  Критерий қою арқылы бағалау

Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар

2 мин

Сабақ барысы:

1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп,  түстер  арқылы  2 топқа бөлу.

 

1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі.

 

Суреттер қиындылары

5 мин

2.Тапсырма

Жаңа сабаққа ой қозғау.

1.Мәтін дегеніміз не?

2.Мәтінді компьютерде жазуға бола ма?

3. Мәтінді компьютерде жазу үшін бізге қандай бағдарлама қажет?

4. Мәтіндік реактордың мүмкіндіктері қандай?

2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара  талқылап, өз тұжырымдарын айтады.

Интерактивті тақта

7 мин

3. Мұғалім мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктері жайлы жалпы мағлұмат беріп өтеді.

3. Оқушылар мұғалімді тыңдап, қосымша сұрақтар арқылы  сабақты игеріп отырады

Интерактивті тақта

10 мин

4. Тапсырма

Жоба қорғау.

Оқушылардың “ Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат ” тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады.

Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді

Презентация, слайд

15 мин

5. Тапсырма Компьютермен жұмыс

Теңіз ғажайыбы мәтінін теру. Мәтіндегі сөздердің санын анықтау және құжатты сақтау.

Компьютер,  Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа

3 мин

6.Критерий қою арқылы бағалау

Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды.

Бағалау критерилері:

1.Мәтіннің толық аяқталуы

2.Мәтин типін пайдалануы

3.Мәтінді сақтау

 

2 мин

7.Тапсырма

Рефлексия жазу.

Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.

 

Ақ парақ, қалам

1 мин

Үй тапсырмасы

 

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. интерфейсі

Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар

Бекітелді: _______                           

Сабақ жоспары

Күні: 12.01.2015 жыл

Сыныбы:  6 « Ә», 6 « А»

Пәні:  Информатика

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушылардың мәтінді өңдеу: құжатқа символдарды кірістіру, қаріп өлшемін, типін және «қаріп» пен «интервал» тіркеме парағымен жұмыс жасау технологиясы туралы білімдерін қалыптастыру;
  2. Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін  дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
  3. Оқушылардың топта бірін-бірі сыйлауға, бір-бірінің пікірін тыңдай білуге тәрбиелеу.

Негізгі  идеялар:

Оқушыларға мәтіндік реадакторының негізгі мүмкіндіктерін, мәтінді пішімдеу тәсілдерін білетін және оны өз практикаларында еркін қолдану дағдысы мен топпен жұмыс жасауға үйренеді.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады,  сыныпта оқушының топпен жұмыс  жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады.

Сабақтың типі:

Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Топпен жұмыс, Жигсо, диалог

Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар

2 мин

Сабақ барысы:

1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп,  түстер  арқылы  2 топқа бөлу.

 

1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі.

 

Суреттер қиындылары

10 мин

2.Тапсырма

Үй тапсырмасын сұрау:

1.Мәтін дегеніміз не?

2.Мәтіндік процессорды қалай іске қосамыз?

3. Мәтіндік реактордың мүмкіндіктері қандай?

4. Мәтінді пішімдеу дегеніміз не?

5. Мәтінді пішімдеудің қандай тәсілдерін білесің?

2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара  талқылап, өз тұжырымдарын айтады.

Интерактивті тақта

12 мин

3.Тапсырма

Жигсо әдісі арқылы «Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері» тақырыбын кітаптан  2 ге бөліп береді.

Оқушылар өздеріне бөлініп берілген тапсырманы оқып, эксперт топта талқылап, өз тобына түсіндіреді

 

Оқулық

6 мин

4. Тапсырма

Жоба қорғау.

Оқушылардың  «Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері»  тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады.

Презентация, слайд

2 мин

5. Тапсырма Бағалау: Екі жұлдыз, бір ұсыныс

Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді

 

8 мин

6. Тапсырма Компьютермен жұмыс

Компьютерлік вирустар тақырыбын кітаптан теру, қаріптерін өзгерту

Оқулық,  Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа

2 мин

7.Критерий қою арқылы бағалау

Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды.

Бағалау критерилері:

1.Мәтіннің типін өзгертуі

2.Мәтінді қаріпін өзгерту

3.Қарып түстерін өзгертуі

2 мин

8.Тапсырма

Рефлексия жазу.

Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.

 

Ақ парақ, қалам

1 мин

Үй тапсырмасы

 

Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Құжаттарды құру және сақтау. Мәтінді пішімдеу және редакциялаудың негізгі әдіс-тәсілдері. Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар тақырыбтарын оқып, қосымша материалдардан ізденіп келу

Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар

 

Бекітелді: _______                           

Сабақ жоспары

Күні: 19.01.2015 жыл

Сыныбы:  6« А», 6 « Ә»

Пәні:  Информатика

Сабақтың тақырыбы:

Абзацтар, шегіністер мен интервалдар.

 

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың мәтіндік процессорда мәтінді пішімдеу сызығымен немесе «Абзац» сұхбат терезесі мен жоларалық интервалды  баптау  әдіс-тәсілдері туралы білімдерін қалыптастыру;
  • Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;
  • Оқушылардың топта бірін-бірі сыйлауға, бір-бірінің пікірін тыңдай білуге тәрбиелеу.
  • Сыни ойлауға дамыту.

Негізгі  идеялар:

Оқушылармәтіндік процессорда мәтінді пішімдеу тәсілімен жұмыс жасауға, топпен бірлесіп әрекет етуге  машықтанады және сыни ойлауы дамиды.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады,  сыныпта оқушының топпен жұмыс  жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі жоғары оқушылардың шығармашылықпен жұмыс жасауға ынтасы артады.

Сабақтың типі:

Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Топпен жұмыс,  диалог,  Критерий қою арқылы бағалау

Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар

2 мин

Сабақ барысы:

1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп,  түстер  арқылы  2 топқа бөлу.

 

1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі.

 

Суреттер қиындылары

5 мин

2.Тапсырма

Үй тапсырмасын сұрау:

1.Қаріптің қандай баптауларын өзгертуге болады?

2.Ерекшеленген фрагменттегі кіші әріптерді бас әріптерге қалай өзгертуге болады?

3.Жоларалық интервал деген не?

4.Мәтінді қалай түрлі-түсті етуге болады?

5.Қаріптің жоғарғы және төменгі регистрлері не үшін керек?

2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара  талқылап, өз тұжырымдарын айтады.

Интерактивті тақта

7 мин

3. Тапсырма. Жигсо тәсілі арқылы жаңа сабақты меңгеру

3. Оқушылар өздеріне бөлініп берілген тапсырманы оқып, эксперт топта талқылап, өз тобына түсіндіреді

Оқулық

10 мин

4. Тапсырма

Жоба қорғау.

Оқушылардың “ Абзацтар, шегіністер және интервалдар ” тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады.

Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді

Плакат, қалам,    маркер

15 мин

5. Тапсырма Компьютермен жұмыс

Компьютерлік вирустар құжатын ашып, оны толықтырып, өзгерту керек және түзету, азат жол шегіністеріне және әріптеріне назар аудару

Компьютер,  Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа

3 мин

6.Критерий қою арқылы бағалау

Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды.

Бағалау критерилері:

1.Мәтіннің толық аяқталуы

2.Мәтінді пішімдеу

3.Жоларалық интервалды пайдалану

 

2 мин

7.Тапсырма

Рефлексия жазу.

Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.

 

Ақ парақ, қалам

1 мин

Үй тапсырмасы

 

Абзацтар, шегіністер және интервалдар тақырыбын оқу және қосымша материалдардан іздену

Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар

 

Ұстаздар сайты

loading...

Авторы: Карашаева Сауле Жарасбековна

Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы №10 мектеп-лицейі

Ұстаздарға арналған жаңа Қазақстандық портал tarbie.org
Ұстаздарға арналған жаңа Қазақстандық портал tarbie.org

Белсенді ұстаздарды марапаттау
Белсенді ұстаздарды марапаттау

Сертификат алу жылдам әрі сапалы
Сертификат алу жылдам әрі сапалы

Ұқсас ашық сабақтар:
Бөлім: Қысқа мерзімді жоспар | Қосты: Карашаева_Сауле (23.01.2015) | Автор: Карашаева Сауле Жарасбековна W
Көрсетілім: 1761 | Ілмек сөздер: мағлұмат., мәтіндік, жайлы, Жалпы, Процессоры | Рейтинг: 0.0/0
Барлық пікірлер: 0
Пікірді тек тіркелген қолданушылар ғана қалдыра алады
[ Тіркелу | Кіру ]
Іздеу
Сертификат алу
Бөлімдер
Қысқа мерзімді жоспар [85]
қысқа мерзімді жоспарлар
Орта мерзімді жоспар [37]
орта мерзімді жоспарлар
Сайтқа кіру
Логин:
Пароль:
Сұрақ
Сізге сайттың жаңа дизайны ұнады ма?
Барлық жауаптар: 5923
Бізге қосыл