Сайт учителя начальных классов
.
Параллель түзулердің қасиеттері тақырыбына есептер шығару

Параллель түзулердің қасиеттері тақырыбына есептер шығару

Параллель түзулердің қасиеттері тақырыбына есептер шығару

Сыныбы: 7«А»

Сабақтың өткізілген күні: 30.01.2015ж

 

Мұғалім:Хамит Рая

Сабақтың тақырыбы:

Параллель түзулердің қасиеттері тақырыбына есептер шығару

 

Мақсаты:

Параллель түзулердің қасиеттері  тақырыбында үйренген білімді күнделікті өмірмен байланыстыра алу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр оқушы жеке орындп, ой қортады.

 

 

 

 

 

 

 

Жеке ойланып,

топта өз ойларымен бөліседі.

Әр топ өз әдіс тәсәлін басқа топтарға түсіндіреді.

 

 

 

 

 

Міндеттері

Ø  Параллель түзудің, қыиылысқан түзудің қасиеттерін  үйрету;

Ø  Үйренген тақырыпты өмірде қолднууға  мүмкіндік  жасау;

Ø  Пәнге қызығушылықтарының  артуына түрткілік жасау.

Күтілетін нәтиже

Ø  Параллель түзудің қасиеттерін қолданып, есептер шығара алады ;

Ø  Сыни тұрғыдан ойлауға  дағдыланады;

Ø  Тақырып бойынша сындарды сөйлеуге ынталанады.

Сабақ барысы

Сергіту сәті

Параллель түзулер  әлеміне саяхат.

 

Топқа бөлу

Жазықтықтағы түзулердің орналасу түрлері арқылы топқа бөлу.

І топ: Қиылысатын түзулер

ІІ топ: Перпендикуляр түзулер

ІІІ топ: Параллель түзулер

      Кіріспе

ü  Қандай бұрыштар вертикаль бұрыштар деп аталады?

ü  Қандай түзулер перпендикуляр түзулер деп аталады?

ü  Қандай түзулер параллель түзулер деп аталады?

ü  Берілген түзуде жатпайтын бір нүкте арқылы түзуге параллель неше түзу жүргізуге болады?

ü  Бір түзуге перпендикуляр екі түзу қиылысама?

Үйренген білімді қолдану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Көмектесе аласыңба:

№1.Суретте төртбұрыш формалы сынған айнаның бір бөлігі,жұмысшы оны қайтадан бүтіндеп қоймақшы  болып өлшегенде ∠A=115°,∠D=100°。Трапецияның табандары AD//BC,∠B,∠C –ны табуға көмектес。

 

 

 

№2.Сызбада:AВ және DE параллель екі сәуле айнаға шағылып қайтты (BC және EF

қайтқан сәулеле),бұл кезде ∠1=∠2,∠3=∠4,

(1)∠1 және ∠3 ; ∠2 және ∠4 –ні салыстыр

(2)Қайтқан сәуле BC менEF параллель болама?

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

№3.AB∥CD; EF-қиюшы,

(1) Егер ∠1=110   , ∠2 - ні тауып, себебін түсіндір.
  (2) ∠4 неше градус?

Суретте:қабырғаға орналасқан су трубасы көрсетілген. Егер

AB IICE, ∠ABC=142болса,

∠BCE - ны табыңдар?

 

 

№4. Суретте:қабырғаға орналасқан су трубасы көрсетілген. Егер

AB IICE, ∠ABC=142болса,

∠BCE - ны табыңдар?

Білімді бекіту

 

Кім жылдам:

Өзіңді тексер тест тапсырмасының №1-5 ке дейін жеке орындау.

 

Үйренген білімді

байланыстыру.

 

 

 

Бағалау

Топ басшылары қолдарындағы бағалау критерлері бойынша өз тобындағы оқушыларды бағалайды.

Топ басшылары өз тобының мүшелерін бағалайды.

Кері байланыс

 

Топтарға түсті қағаздар таратып, бүгінгі сабақ бойынша

·         Не ұнады?

·         Не ұнамады?

·         Ұсыныс

кері әсер парағын толтыруды тапсыру

 

Оқушылар кері әсер парағын толтырып  тапсырады.

Үй жұмысытест тапсырмасы

 

 

ID: 9706 | Просмотров: 5434