Сайт учителя начальных классов
.
Қытай. Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғаты, халқы

Қытай. Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғаты, халқы

Қытай. Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғаты, халқы

Тақырып: Қытай. Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғаты, халқы

Сабақтың мақсаты.

Білімділік:  Азияның жетекші дамушы елдерінің көш басында келе жатқан Кытай мемлекетінің ЭГЖ,  тарихына ,халқына, мәдениетіне, біліміне, әдет-ғүрпына тоқталу арқылы толық мағлұмат беру.

Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық қабілетін арттыру, интерактивті тақтамен жұмыс істеу дағдыларын одан әрі дамыту

Тәрбиелеу:  Өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:  Дүние жүзінің саяси картасы, Кытайдың картасы.

Сабақтың түрі:   Аралас сабақ

Әдісі : Ізденуі проблемалық оқыту әдісі.

Тәсілі : жеке- дара, жұппен, топпен, ұжыммен.

Сабақтың барысы:

  • Ұйымдастыру кезені:   топтарға бөлу -1 минут
  • Үй тапсырмасын тексеру
  • Жаңа сабақ
  • Бекіту кезені
  • Бағалау
  • Үйге :  25 параграф.

Үй тапсырмасын тексеру : флипчарт арқылы өтеді.- 3 минут

Жаңа сабақтың жоспары:

  • Кіріспе, түсіндірме.
  • Тақырыпты талқылау:

Сабаққа кіріспе, түсіндірме.

Мұғалімнің  іс-әрекеті: визитка, картадан көрсету.-3 минут

Тақырыпты талқылау әдістері.

  1. Қасиеттер категориясы бойынша ( жүптық жұмыс) -5 минут
    • Кытайдың  Құрамы 
    • ЭГЖ
    • Тарихи  деректер :1949 жылға дейін
    • Тарихи  деректер
    • Жер бедері
    • Климаты
    • Өзендері
    • Пайдалы қазбалары
    • Халықтың саны, табиғи өсімі
    • Ұлттық құрамы,тілі
    • Діни құрамы

ІІ.  Топтық жұмыс. «Бірін –бірі оқыту» -10 минут

ІІІ. Ұжымдық  жұмыс. Қытай халқының  мәдениеті, әдет –ғұрыптары, тұрмысы. ( флипчарт арқылы жұмыс)

ІҮ. ПНМС –формула.

 Пікір -  Қазақстан экономикасында Қытайдың қолтаңбасы бар

 Нақтылық - өйткені еліміздің көптеген өндіріс, кен орындарына кытайлар инвестиция салуда

 Мысалы – «Атасу – Алашанькоу» мұнай құбыры.

 Салдары – сондықтан да   біз осы алып мемлекетпен өте жақсы қарым-қатынаста болуымыз керек.

Ү. Сабақты бекіту.-  ойбайлам шығару.

Сандар сөйлейді : 9600000,1315млн,  22, 5, 3, 1997,22800, 400-500,221,1911,1949,56,67,69,40.

Фрейд  тірегі.

ҮІ. Рефлексия

ҮІІ.  Бағалау

 ҮІІІ. Үй тапсырмасы. Үш оқушыға келесі сабаққа 2 минуттық хабарламажазып келу .

  • «Үлкен секіру»
  • «Аппаратты тазалау»
  • «Мәдени төнкеріс»

ID: 5984 | Просмотров: 3321