Сайт учителя начальных классов
.
Менің атам мен әжем 4 сынып

Менің атам мен әжем 4 сынып

Менің атам мен әжем
4 сынып
Сабақтың мақсаты:
Тақырып бойынша жоспардағы барлық тапсырмаларды орындату. Сөздік қорын байыту. 1 –
Заменять переводы строк тегом <BR>
Изображения [?]:
Макс. размер - 500Kb

Автордың толық аты-жөні:
Автордың E-mail-ы:
Жұмыс орныңыз (Үлгі: ОҚО Шымкент қаласы №4 жалпы орта мектебі):
Опции пользователя: Получать извещения о комментариях
Теги (через запятую):

Код(есептің жауабы): *: Обновить код безопасности

Бөлім санаттары
Ашық сабақтар [8434]
Открытые уроки [401]
Ғылыми жобалар [1]
Қазақша ғылыми жобалар, ғылыми жұмыстар жинағы. Тегін жүктеу
Сабақ жоспарлары [119]
орта мерзімді қысқа мерзімді сабақ жоспарлары
Сценарий [46]
қазақша сценарийлер жинағы
Іздеу

Сертификат алу

Сертификат алда жеңіске жет
Сұрақ
Сізге сайттың жаңа дизайны ұнады ма?
3 сыныптарда алған білімдерін қайталай отырып, «менің атам мен әжем» тақырыбын меңгерту. Сөз тіркестерін,сөйлемдер құрауды үйрету.
Отбасына деген сүйіспеншілік сезімдерін ояту. Ата, әжесіне деген ізгі ниеттерін қалыптастыру. Адамгершілікке баулу
Сабақтың типі: жаңа білім беру сабағы.
Сабақтың түрі: дәстүрлі.
Сабақтың көрнекілігі: Отбасының суреті салынған үлкен плакат, интерактивті тақта арқылы слаидтар көрсету, сызбалар мен жазулар, жетондар, сөзжұмбақ, отбасының, ата мен әженің бөлек фотосуреттері
Сабақтың барысы: (2 минут)
І. Ұйымдастыру кезеңі.
А)сәлемдесу
-- сәлеметсіздер ме, балалар? Отырыңдар.
-- Балалар, қазір қай сабақ?
-- Бүгін нешесі?
- Аптаның нешінші күні?
-- сыныпта кім кезекші?
-- сыныпта кім жоқ? Тақта сабаққа дайын ба?

Ә) - Балалар, көңіл күйлерің қандай?
-- Жақсы.
Кестелеріңді көрсетіңдер. (Әрқайсысының алдында үш түрлі кестелер жатыр)
Б) Жауаптарыңа қарай әрқайсыларыңа жетондар беріледі
Қызыл – өте жақсы
Көк – жақсы
Жасыл – орташа
В) Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауаптарын тексеру.
Лексикалық жаттығу ( 5 минут)
Жұппен
- Сенің отбасың қандай?
- Отбасыңда неше адам бар?
- Сенің атаң, әжең бар ма?
- Әкең қайда жұмыс істейді?
- Шешең қайда жұмыс істейді?
- Ағаң, әпкең, інің, сіңлің, қарындасың бар ма?
- Сен неше жастасың?
- Сен қай мектепте оқисың?
Сен нешінші сыныпта оқисың?

Фонетикалық жаттығу. ( 5 минут)
Жаңылтпаш. (Қағазда жазылып, тақтада ілініп тұр)
Атам бақ аралады,
Ағам тал аралады.
Апам көл жағалады,
Асыл ат тағалады.
ІІ. Дайындық кезеңі. Балалар, тақтада сөзжұмбақ ілулі тұр. Сөздерді аудару арқылы торды толтыру керек. ( 5 минут)
1. Яблоко
2. Доска
3. Груша
4. Мне
5. Бабушка
6. Хорошая
7. Сказка
8. Мой
Қандай сөздер шықты балалар?
ІІІ. Сабақтың тақырыбын және мақсатын айту. (3 минут)
Мұғалім тақтаға бүгінгі күн мен тақырыпты жазады.
Бүгін біз отбасы тақырыбын әрі қарай жалғастырамыз. Отбасы туралы сөздерді қайталаймыз. Дауыссыз дыбыстарды табамыз. Сөз тіркестерін құрастырып, диолог, мәтінді оқып, дұрыс сөйлеп, дұрыс түсініп жауап беруге үйренеміз.
ІҮ. Жаңа сабақты меңгеру. (6 минут)
Оқулықтағы 2 – тапсырмадағы сызба бойынша сөйлеу.
Мұғалім бірнеше сөз тіркестерін, сөйлем құрап оқып бере ді
Оқушылар жеке – жеке сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады.
Оқушылар хормен 2-3 сөйлем құрастырады. Осы құрастырған сөйлемдерін дәптерге жазып алу.
5 – тапсырманы ауызша орындату.
Сергіту сәті. (Апам, атам әнін тыңдату) (3 минут).
Сыныпты 2 топқа бөлу.
1 – тапсырма бойынша диалогты оқу. (7 мин)
А) 1 топ диалогтың сұрағын оқиды, ал 2-топ жауабын оқиды.
Сосын екі топтан 2 оқушы шығып диалготі оқып, аударады.
Ә) Топпен жұмыс. Өздері әкелген фотосуреттер бойынша осы диагогқа қарап өз отбастары туралы қысқаша ғана әңгіме құрайды.
Ү. Бекіту. (5 минут)
Біз сөз тіркестерін құрадық, сөйлемдер құрастырдық, диалогпен жұмыс істелік, енді қалай түсінгендеріңді байқап көрейік. Сол үшін біз қазір мәтінмен жұмыс істейміз. (5 –тапсырмадағы мәтінмен жұмыс) Мәтінді оқып шығып , түсінгендеріңді әңгімелейсіңдер.
(Берген жауаптарына қарай жинаған жетондары бойынша бағаланады)
ҮІ. Үйге тапсырма. Отбасы суретін салу. ( 2 минут)
Отбасы туралы мақалдар тауып жаттау.
Бағалау. Жетондардың түсі мен санына байланысты бағалау.
Көңіл күйлерің қалай? Кестелеріңді көрсетіңдер. Өте жақсы. Сау болыңдар!

ID: 9080 | Просмотров: 3725