Сайт учителя начальных классов
.
Қайырымдылық

Қайырымдылық

Тақырыбы: Қайырымдылық

Мақсаты:a)Оқушыларға қайырымдылық, мейірімділік жайлы айта келе, түсініп оқуға үйрету;
ә)тілін, сөйлеу мәдениетін. ой-өрісін дамыту; 
б)үлкенді сыйлауға, құрметтеуге, тазалыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:Мәтіннің "Қайырымдылық" деп аталуын, негізгі ойын ашып түсінеді.
Мұхтардың іс-әрекетіне баға бере біледі.
Қайырымдылыққа тағы не жататынын біледі.
Алған білімдерін өздіктерінен қорыта алады.
Пәні: ана тілі Сынып: 3
Тақырыбы:  Қайырымдылық  М. Сүндетов
Мақсаты a)Оқушыларға қайырымдылық, мейірімділік жайлы айта келе, түсініп оқуға үйрету;
ә)тілін, сөйлеу мәдениетін. ой-өрісін дамыту; 
б)үлкенді сыйлауға, құрметтеуге, тазалыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже Мәтіннің "Қайырымдылық" деп аталуын, негізгі ойын ашып түсінеді.
Мұхтардың іс-әрекетіне баға бере біледі.
Қайырымдылыққа тағы не жататынын біледі.
Алған білімдерін өздіктерінен қорыта алады.
 
 
Әдіс - тәсілдер: Топқа бөлу, « Фишбоун» , «Миға шабуыл»,  "Жұптас, ойлан, талқыла". «Кубизм».
Сабақтың барысы:
Кезеңі Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
 
2 мин Ұйымдастыру
 Тренинг   "Мен саған сенемін"
Оқу құралдарын дайындау. 
Оқушылар бір-біріне сенімділігін, көзқарасын білдіреді
Критериалды бағалау.
Смайликтер
 
Кіріспе
2 мин Топқа бөлу
Қағазға "Қайырымдылық", "Мейірімділік", «Жанашыр» сөздері жазылған қағаздарын тарату. "Қайырымдылық", "Мейірімділік", "Жанашыр" сөздерін пайдалану арқылы топқа бөлінеді
 
 
Үлестірме қағаздар.
Үй тапсырмасын
сұрау
"Кубизм" стратегиясы
"Жұптас, ойлан, талқыла"
 
1. Торғай мәтінінің авторы кім? Ол туралы не білесің?
2.  Жерге түскен торғайдың халі қандай еді?
3.  Сұр жылан қандай күш көрсетті?
4.  Торғай аспанға қалай ұшып кетті?
5.  Ақбілек деген кім?
6.  Ақбілек бала кезінде жылан туралы не естіп еді? 
 
Әр топ өздерінің ойын білдіреді
ІІІ топ: Еркін жазу
Итке не үшін қамқорлық жасаймыз? Оқушылар өз ойларын топтастырады.
 
І топ:  Монтиған құрбыларынан ерекше
ІІ топ: Күшікті құтқарғанына қуанышты
ІІІ топ: Міне, қызық! Апасының да жүзі жылып, мейірлене қарайды.
Топ бір-бірін бағалайды
Мәтін мазмұны бойынша сахналау.
 
Би қимылдарын  жасайды.
 
 
Әр топтан екі оқушыдан шығып, жаңа сөздерді талқылайды
Бәкене- аласа
Қақ - іркіліп қалған жауын суы
 
"Торғай"   
"Қайырымдылық"
Авторы
Ұқсастығы
Айырмашылығы
Негізгі ойы
 
1. Әлгінде мұғалім оны ---------------- деп мақтаған.
2. Мені мыналардан --------------------, өлтіретін болды ғой.
3. Күшікті ------------------- Мұхтар қуанышты.
4. Анасының жүзі жылып, -------------------- қарайды.
2 мин
Кері байланыс. Бағалау ағашы.
- Бүгінгі сабақ ұнады ма?
- Олай болса, бүгінгі сабақта кімнің қалай жауап бергенін бағалайық.
Үйге тапсырма:
Мәтінді түсініп оқу, мазмұндау. 251-252 бет.251-252 бет.
Смайликтер көрсетеді.
Бір-бірін бағалайды.
Смайликтер
Бағалау парағы

ID: 1825 | Просмотров: 2630