Сайт учителя начальных классов
.
Неліктен?  Оспанхан Әубәкіров

Неліктен? Оспанхан Әубәкіров

 Неліктен?  Оспанхан Әубәкіров

Сыныбы:

Күні: 

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы

Неліктен?  Оспанхан Әубәкіров

Мақсаты

Заң, ереже ұғымдары туралы алғашқы түсінік беру

Күтілетін нәтижелер

Оспанхан Әубәкіров туралы біледі

Өлең мазмұны арқылы балалар үшін белгісіз болған адам өмірінің кезеңдері туралы мәлімет алады.

Зерттей оқу арқылы өлеңдегі мәселелерді шешуге тырысады.

Керекті жабдықтар

."ҚР Конституциясы",тірек сөздер Оқулық, №1 жұмыс дәптер, интерактивті  тақта, интернеттен алынған тақырыпқа байланысты қосымша материалдар.

Әдіс-тәсілдер

"Миға  шабуыл"әдісі, Әңгіме-дебат, Топтық жұмыс. Болжау стратегиясы

ББҮ кестесі, Лездеме сұрақтар

Қолданылатын модульдер:

1. Оқыту үшін  бағалау және оқуды бағалау

2. СТО

3. Оқушылардың жас ерекшеліктерін сәйкес оқыту және оқу

4. Оқыту және оқудағы жаңа  әдістер

Сабақ  барысы:

Сабақ кезеңдері және тапсырмалар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Психологиялық дайындық 3мин

Ойын. «Бұл кім?»

Ынтымақтастық атмосфера орнату

 

- Стикерлерге жазылған сөздерді маңдайларына жабыстырады. Бір-біріндегі сөздерді оқып, айтпай мимика арқылы көрсетеді.

Ынталандыру

Топқа бөлу 2мин

Стикердегі әртүрлі сөздердің мағынасына қарай топқа бөлу

Ортақ атауларын тауып, топқа бөлінеді.

Ынталандыру

Ұйымдастыру 5мин

 

Еңбек+кер =.........

Зейнет+ақы =..........

Қандай сөздер шықты?

ББҮ кестесімен жұмыс

Кестенің бірінші бағанына бұл сөздерді қалай түсінетінін, осы сөздердің бір-бірімен байланысы барма? Зейнеткерлік туралы не білгілері келетінін? жазады.Сұрақтар қою арқылы қызығушылықтарын ояту. Мысалы:

-Адамдар неліктен жұмыс істейді?

-Үйдегі атай, әжейлер неге жұмыс істемейді?

-Олар ақшаны қайдан алады?

- Оқушылыр сөздерді қосып оқып, кандай сөздер шыққанын айтады. Кестені толтырады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ неге байланысты болатынын біледі.

Ынталандыру

 

Жаңа сабақ  25мин

Оспанхан Әубәкіровтің өмірбаяны туралы қысқаша түсіндіріп өтемін.Тақырыппен таныстырамын.Өлеңді іштей оқу. Әр топ өлеңді рөлге бөлініп оқуға дайындалады. Рөлді өздері таңдайды."Серпілген  

сұрақтар "

-Еңбек неліктен ырыс?

-Адам неліктен кейде бармағын тістейді?

-Еңбек етпеген адам қалай өмір сүреді?

-дәптермен жұмыс

Отбасындағы зейнет жасындағы үлкендер жайлы шығарма жазады.

-Диaлoгтiк oқыту.

Еңбек туралы мақал- мәтел айту топтар арасында сайыс 

Қайсысы бұрын? (лездеме сұрақтар)1 теңгема, 1000 тг-ма

Зейнеркер ме, зейнетақы ма?

Еңбеккер ме, зейнеткер ме?

Зейнеткер атай,әжей қалай пайда болады?

Оқушылардың ойлары мен дәлелдерін тыңдау

 Өлеңді іштей оқиды.

Топтар рөлге бөлініп оқиды. Доп лақтыру арқылы топтар бір-бірлеріне берілген сұрақтарға  жауап беру арқылы өлеңдегі зейнеткер атайдың өмір жолын әңгімелеп айтып береді.

 

-дәптермен жұмыс

Отбасындағы зейнет жасындағы үлкендер жайлы шығарма жазады.

Еңбек туралы мақал-мәтелдер айтады. Қай топ жылдам, көп, ұйымшылдықпен жауап беретініне көңіл бөлу

 

Қайсысы бұрын? (лездеме сұрақтар)1 теңгема, 1000 тг-ма

Зейнеркер ме, зейнетақы ма?

Еңбеккер ме, зейнеткер ме?

Зейнеткер атай,әжей қалай пайда болады?

Оқушылардың ойлары мен дәлелдерін тыңдау

 

Топбасшының топты бағалауы

Сергіту сәті

"Қарлығаш"сергіту жаттығуы

Оқушылар қимыл қозғалыстарды кайталап орындайды.

Қол соғу арқылы марапаттау

Қорытынды 5мин

Оспанхан Әубәкіров кім? топтастыру жасау

Оқушылыр топтастыру жасап әр топтан бір оқушы жауап береді

Екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалау

Үй жұмысы 5мин

Неліктен? оқу, зейнетақы қоры туралы не білгілері келеді? үлкендерден сұрастырып, ізденіп келу

Күнделіктеріне жазып алады

Кері байланыс,форма

тивті  бағалау

         

ID: 9140 | Просмотров: 3377