Сайт учителя начальных классов
.
Life in the desert and tropical forest.

Life in the desert and tropical forest.

 Life in the desert and tropical forest. 

Қысқа мерзімді жоспар

2 – сабақ

Тақырыбы

 Life in the desert and tropical forest. Тропикалық орман және шөл даладағы өмір.

Сыныбы

7

Күні

14 қазан 2013 жыл

Мақсаты

Оқушылардың ағылшын тілінде сөйлеу, оқу қабілеттерін қалыптастыру, зат есімнің көпше түрі туралы білімдері мен дағдыларын кеңейту.

Күтілетін нәтиже

  • Зат есімнің көпше түрін ажыратуда ойлау белсенділігі мен тапқырлығы артады.
  • Сабақта алған білімін өмірмен байланыстырады.
  • Тропикалық орман мен шөл дала туралы түсініктері қалыптасады.

Бағалау түрлері

Бағдаршам түстері арқылы топтар бір-бірін өзара бағалайды, критерий бойынша бағалау парағы, суммативті бағалау, кері байланыс- «Бүгінгі сабақ қандай болды?» парағы, блоб ағашы арқылы өзін-өзі бағалау.

Бағалау критерийлері

Қойылатын критерийлер:

Ұпай саны

Жинаған ұпайы

Алатын бағасы

  1. Жаңа сөздерді біледі, сөйлем құрай алады.
  2. Топта мәселені талқылайды, шешімін таба біледі.
  3. Зат есімнің көпше түрін ажыратады, мәтіннен таба біледі.

1 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

3 ұпай

7-8

4-6

1-3

«5»

«4»

«3»

Пайдаланған модульдер

СТО, АКТ, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту,  Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,  Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту басқару және көшбасшылық.

Пайдаланған әдіс- тәсілдер

«Көршімнің суреті» ойсергегі,  «Кластерлер», «Т кестесі» тәсілдері

Көрнекі құралдар

Интербелсенді тақта, постер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті бояулар, электронды оқулық, компьютер, ноутбук.

Ресурстар, дереккөздер

Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра» баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер.

Сабақтың кезеңдері

Мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

Бағалау түрі

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Сәлемдеседі.

Сәлемдеседі..

 

 «Көршінің суреті» ойсергегі арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында оқушыларды шеңберге тұрғызып, қолдарына екіге бүктелген А4 форматтағы ақ парақтар таратады.

Бірінің артына бірі тұрып, ақ парақты көршісінің басына қойып, берілген қысқа уақытта оның суретін  салып, соңында көршісіне тарту тарту етеді.

Шөл  дала және шөл даладағы жануарлар, тропиклық ормандар мен тропикалық орманның жануарлардың суреттері арқылы 4 топқа бөлу.

Таңдап алған суреттеріне қарап, әрқайсысы  өз тобын табады. 

Бағалау парақтарын және «блоб ағашын» таратады

Оқушының аты-жөні

Жаңа сөздерді біледі, сөйлем құрай алады.

Топта мәселені талқылайды, шешімін таба біледі.

 

Зат есімнің көпше түрін ажыратады, мәтіннен таба біледі

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

Блоб ағашының қалай қолданатынын түсіндіреді.

Топ басшысын сайлайды.

Блоб ағашын толтырады.

Бір оқушыны тұрғызып топ ережесін оқытады.

Топ ережесін естеріне түсіреді.

Білу

Қосымша тапсырма арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді, білімін анықтайды

 

Үйге берілген қосымша тапсырманы сұрайды.

Үйге берілген қосымша тапсырмасыны айтады.

 

Электронды оқулықпен жұмыс жасатады.

 

Интерактивті тақтаның қаламын пайдаланып, жаттығу жасайды.

Түсіну

Жаңа сөздер арқылы сабақтың маөсатын айқындайды

Сөздікпен жұмыс.

  • a desert-шөл дала
  • a tropical forest-тропикалық орман
  • cool-салқын
  • insect-жәндік
  • lifeless–жансыз
  • hide –тығылу
  • seed–дән, астық
  • wither - солу
  • species–түр

Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында жаңа сөздермен танысады.

 

Шөл дала мен тропикалық орман туралы бейнебаян көрсетеді.

Интерактивті тақтадығы бейнебаянды көреді.

Қолдану

Алған теориялық білімін іс жүзінде қолданады

Постер таратады, «Т-кестесін» сызуын айтады.

 

 

Постерді екі бағанға бөліп, «Т-кестесін» сызады.

Бағдаршам түстері арқылы бағалау.

Талдау

Зат есімнің көпше түрін ажрату, білімін саралау

 

«Кластерлер» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс жасатады. Төрт мәтінді төрт топқа бөліп береді. Постерге байланысты бағалау критерийін оқушылармен бірлесіп құрады.

1 топ: «Dogs and foxes» мәтіні

2 топ: «Grey wolf» мәтіні

3 топ: «Life in the desert» мәтіні

4 топ: «Life in the tropical forest» мәтіні

Оқыған мәтініне байланысты «Кластер» әдісін пайдалана отырып, сызба сызады. Топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді.

Бағдаршам түстері арқылы бағалау.

Зат есімнің көпше түрін интерактивті тақтадын көрсете отырып, қайталатады.

Зат есімнің көпше түрін естеріне түсіреді.

 

Әр оқушының жас ерекшелігіне, ерекшелігіне байланысты грамматикалық тақырыпқа байланысты деңгейлік тапсырмалар таратады.

Грамматикалық тақырыпқа байланысты жеке тапсырмалар орындайды.

Жинақтау

 

Өз білім деңгейін тест тапсырмасы арқылы тұжырымдау

Тест тапсырмаларын интербелсенді тақтадын көрсетеді,оушыларға белгілеу парақтарын таратады.

  1. Life in the desert is ... .
  1. lifeless
  2. wonderful
  3. interesting
  1. The trees are always … in the tropical forest.
  1. yellow
  2. red
  3. green
  1. When sun becomes cool in the desert?
  1. in the morning
  2. in the afternoon
  3. in the evening
  1. Көпше түрде де өзгеріссіз қалатын зат есімді табыңыз:
  1. carrot
  2. sheep
  3. woman
  1. Зат есімнің көпше түрі қандай жалғау арқылы жасалады?
  1. – ing
  2. – ed
  3. –s  

Белгілеу парақтарына дұрыс жауабын толтырады, өзара тексереді.

Қосымша тапсырмасы

 

Әр топ өз мәтініне байланысты постер жасап келуін айтады. 

Қосымша тапсырманы күнделіктеріне жазады.

 

Бағалау

Білім деңгейін бағалау

Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларға хабарлайды.

Бағаларын күнделіктеріне қойдырады.

 

Рефлексия

 

«Бүгінгі сабаққандай болды?» рефлексия парағы арқылы кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға таратады, блоб ағышын белгілетеді.

Әр топ мүшесі кері байланыс парағына өз ойларын, сабақтан алған әсері туралы жазады.

 

               

ID: 8352 | Просмотров: 3658