Жол тәртібін білесің бе?

  • Жүктеулер: 708
  • Көрсетілім: 1428
  • Тәрбие сағаты
  • 07/Ноя/2015
Тақырыбы: Жол тәртібін білесің бе?
Сабақтың мақсаты: Жолда жүру ережесін сақтауға, оқушыларға жол белгілерінің неше түрі бар, оны білу не үшін қажет, бағдаршаманың, жол белгілерінің атқаратын қызметі қандай екенін үйрету. Жол ережесін сақтау қабілетін, қызығушылығын арттыру. Қалалық және ауылдық жерлерде жолда жүру ережесінің айырмашалығын анықтау.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, іздену,талдау, жинақтау,сыни тұрғысынан ойлау
Сабақтың көрнекіліктері: бағдаршам, жол белгілері, буклеттер, нақыл сөздер
Күтілетін нәтиже: ойын ашық, жүйелі жеткізе алуға үйренеді.
Сабақ кезеңдері: Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
1.Ұйымдастыру
кезеңі Сергіту сәтін ұйымдастыру
Жолмен жүріп барамыз,
Өседі біздің санамыз.
Жол тәртібін жаттаймыз,
Өмірімізді сақтаймыз.
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады.
2.Мақсат қою кезеңі Жолда келе жатқан оқушы қандай ережелерді білуі тиіс?
Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
4.Жаңа сабақ Ереже мазмұнымен танысады.Біздің елімізде әр түрлі көліктер жылдан-жылға көбейіп келеді. Көшелер мен жолдардағы жағдай барған сайын күрделеніп келеді. Жол-көлік оқиғаларының қаупі арта түсуде. Сондықтан да жүргізушілер мен жаяу адамдардың көшелер мен жолдарда жолда жүру ережелерін әлі де болса нашар біледі. Міне, осы мақсатта біздің сыныбымызда бүгін «Жол тәртібін білесің бе?» аттыжол ережелеріне арналған тәрбиелік шара өткізбекшіміз. Алдымен мен сендерге жол ережелерін қысқаша түсіндіріп кетейін. Ережеге сай өз пікірлерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді

-Мынау ненің суреті? -Бағдаршамның



-Үш көзі нені білдіреді? -Жол қозғалысын реттеп тұрады.
-Бұл бағдаршам қайда орналасқан?
-Бағдаршам қалада болады, өйткені қалада көлік қозғалысы көп. Көлік қозғалысын реттеп тұрады.

-Енді балалар, сендерге жұмбақ жасырып, біраз сұрақтар қояйын.
1. Тұрамын көшенің қиылысын тұрақтап,
Қашпаймын мүдіріп, ешқандай сұрақтан
Белгісі жолдардың үш топтан тұрады.
(Ескерту, тиым салу, міндеттеу белгілері болады.)

Жарқырап көрінер түнде де жырақтан(бағдаршам)
2. Арқаным бар тым ұзын,
Ала алмайсың бір үзім
Ақылға салып ойланып,
Тапшы мұны пысығым(Жол)

3. Бұйырмаған бас та, ауыз да, құлақта
Бақырайған үш көзі бар бірақ та(бағдаршам) Кез-келген көлік түрін пайдаланатын адамдар.
-Көлік қозғалысын реттейтін қүрал
Жолаушы дегеніміз кім? Кез-келген көлік түрін пайдаланатын адамдар.
Бағдаршам дегенімізді қалай түсінесің?
Көшедегі көлік қозғалысын реттеп,тұратын адамды қалай атайды? -Көлік қозғалысын реттейтін қүрал

Көшедегі көлік қозғалысын реттеп,тұратын адам-МАЙ қызметкері
Велосипедті неше жастан бастап айдауға болады? 14 жастан
Ауылдық жерлерде көшеден қалай өту керек? Ауылдық жерлерде көшенің шетімен жүру керек
-Енді балалар, бағдаршам туралы қандай тақпақ білесіңдер?
Ал балалар, сабаққа жақсы қатыстыңдар. Жол тәртібі туралы біраз мағлұмат алдыңдар. Енді сабағымызды қорытындылау үшін, «Әрқашан күн сөнбесін» әнін бәріміз хормен орындаймыз
-Барлығы хормен.
Сары көзін ашқанда,
Қарап қалма аспанға
Қызыл көзін ашқанда
Сынық сүйем баспа алға
Жасыл көзін ашқанда,
Жүре бергін жасқанба!

Барлығы хормен: Жол тәртібін білейік,
Аман-есен жүрейік!

Бекіту: Жол,жүргінші туралы мақал-мәтелдер айту арқылы сабақты бекітеді

Автор: Мырзахалықова Мағира Шаденқызы

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.