Сызықтық теңдеулер
Мұғалімдерге арналған оқу-әдістемелік нұсқаулар, хат | Ашық сабақтар жинағы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 1138 | Просмотров: 2566 | Размер: 312.0 Kb | Автор: Эсанбаев_Гайрат
Сабақ:
Сабақ тақырыбы Сызықтық теңдеулер
|
Мектеп: Астана қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зиаткерлік мектебі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 06.02.15 |
Мұғалім аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары |
АУ 8. 2 Оқушы сызықтық теңдеулерді зерттей алады (түбірлердің санын анықтауды)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сызықтық теңдеулерді зерттеуді, түбірлердің санын анықтады және олардың түбірлерін дұрыс табды біледі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Сызықтық өрнек/теңдеу, айнымалылар, графикалық түрі, түзулер, бастапқы айнымалы, тұрақты, коэффициент. Байқау жасау, шешу, түсіндіру, қорытынды жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың кезеңдері |
Сабақта орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 минут (Ұйымдастыру кезеңі)
Басы 10мин
|
Оқушыларды түгендеу, дайындық, сабаққа жұмылдыру. Қызығушылықты ояту, жағымды көңіл-күй туғызу;
Жетістік критерийлері Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса оқу мақсатына жетеді сызықтық теңдеулерді шешеді таблицаны толтырады зерттеу нәтижесін түсіндіреді
түріндегі теңдеулер бір айнымалы теңдеулер деп аталады (мұнда айнымалы және сандар)
Есеп 1 Теңдеуді шешіңдер:
Есеп 2 Теңдеуді шешіңдер:
Есеп 3 Теңдеуді шешіңдер:
Зерттеудің мақсаты сызықтық өрнектің ерекшеліктерін танып білу және графикте қолданылуын түсіндіре білу керек. Сызықтық теңдеулерді параметрге байланысты зерттей білу керек
Топпен жұмыс: Оқушылар параметрі бар сызықтық теңдеулерді зерттейді.
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы
15 мин
5мин
10мин
|
Есеп 4 Теңдеуді шешіңдер:
Қалыптастырушы бағалау бойынша тапсырма
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 3мин
|
Үйге тапсырма:
Теңдуді шешіңдер:
Рефлексия: Маған өте ұнады. Маған бәрі бір. Мен толық түсінбедім. .
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ID: 1690 | Просмотров: 2566