Сайт учителя начальных классов
.
Сыныбы: 2 сынып
Пәні Қазақ тілі
Мұғалімі: Ильясова Гүлім Нақыпқызы
Сабақтың тақырыбы: Зат есім
Сабақтың мақсаты: Заттың атын білдіретін сөздер зат есім екенін түсіндіру; бұрынғы алған білімдерін кеңейту, берік орнықтыру;

Сілтеме: Қазақ тілі. Жалпы білім беретін 11 жылдық мектептің 2- сыныбына арналған оқулық. Алматыкітап баспасы 2013ж
Сабақтың міндеті: Зат есімнің мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу дағдыларын арттыру.

Күтілетін нәтиже: - Зат есімге қандай сұрақтар қойылатының біледі
- Сыни ойлау, танымдық – шығармашылық белсенділігі артады.
Түйінді идеялар: - Өз бетінше ой қорытуды меңгереді.
Тапсырма көздері: Диалог әдісі арқылы бір-біріне сұрақтар қояды.
Топтық жұмыстар: өз ойын еркін жеткізу, қосымша деректер, дәлелдеу.
Көрнекілігі: Тақырыпқа байланысты суреттер, слайд, карточкалар, сөзжұмбақ, мақал –мәтел, көру диктанты.
Қолданылған модульдар: Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс – тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету. Оқыту мен оқуда АКТ – ны пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту мен оқудағы көшбасшылық. Жас ерекшелігіне сай оқыту. Оқыту үшін және оқу үшін бағалау.
Сабақтың жүрісі
Сабақтың кезеңдері: Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс – әрекеті

I. Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбер. Сәттілік тілеу.
Оқушылар бір- біріне сәттілік тілейді.
II. Психологиялық ахуал.
Қане, достар ойнайық,
Ойнайық та, ойлайық.
Қандай сабақ болса да,
Қиындыққа мойымайық.
Кім? Не? Сұрағы бойынша топтарға бөлу.
(Топ басшысын анықтау) Ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.

Суретер арқылы топтарға бөлінеді.
Әр топ, топ басшысын сайлайды.
III.
Үй тапсырмасын тексеру. 4-жаттығу 213 – бет
Жұрнақтар арқылы туынды сөз жаса.Туынды сөздерді қатысты рып, сөйлем құрастыру.
IV Жаңа сабақ: «Зат есім»
Оқулықпен жұмыс.
Дәптермен жұмыс жасау.
Шығармашылық жұмыстар Мәтінді өз бетінше түсініп оқып, зат есімді табады. Дәптердегі тапсырмаларды орындап жұмыс жасайды.
V Топпен жұмыс
I - топ: Білгірлер
II – топ: Тапқырлар Топқа берілген тапсырмалар бойынша, жұптасып бір – бірімен ой бөліседі, диалог құрады.
Сыни ойланады, талдайды, сараптайды, болжамдар айтады, қорытынды шығарады. Мұғалімнің бағыттауы бойынша топта талдап, бір шешімге келеді.
Постер жасап қорғайды.
VI Сергіту сәті: АКТ арқылы көрсетілген қимылдар бойынша.
VII Деңгейлік тапсырма: I-топ: Оқу – білім бұлағы,
Білім – өмір шырағы
II-топ: Батырдың ... өлмейді.
Ғалымның ... өлмейді.
VIII Қорытынды:
Шығармашылық тап «Көру диктантын» жазу
IX Үйге тапсырма: 2- жаттығу 214-бет.

X Кері байланыс: «Смайлик» арқылы кері байланыс жасау.
XI. Бағалау:
Бірін – бірі бағалау.
Формативті бағалау.
Топ басшылары бағалау парағын толтырады.

ID: 1610 | Просмотров: 2077