Сайт учителя начальных классов
.
Менің армандайтын үйім. Бұйрықты сөйлем -

Менің армандайтын үйім. Бұйрықты сөйлем

Мұғалімдерге арналған оқу-әдістемелік нұсқаулар, хат | Ашық сабақтар жинағы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 1369 | Просмотров: 6604 | Размер: 21.5 Kb | Автор:
Бекітемін:
Сынып: 8 «А» Күні: 13.10.2015 ж.
Пән: Қазақ тілі
Тақырып: Мен армандайтын үйім. Бұйрықты сөйлем.
Негізгі идея: Арман ұғымы туралы түсінік беру. Балалардың ойын, қиялын дамыту.
Оқу мақсаты: Оқушылардың жақсы ниетпен армандай білуіне және оған қол жеткізуге ұмтылуына ықпал ету. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.Тарихи сананы қалыптастыру, ұлттық рухты оқушы бойына егу. оқушыларды мейірімділікке, имандылыққа, жақсылыққа тәрбиелей отырып, олардың бойындағы эстетикалық тәрбиені қалыптастыру.

Табыс критериі
Барлық оқушылар: Оқушылардың көпшілігі Жекелеген оқушылар
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалім не істейді? Оқушылар не істейді? Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі 5мин. Шаттық шеңбері
- Балалар, бәріміз шаттық шеңберіне жиналайық.
Арманға бірге барайық,
Әуелеп әнге салайық.
Қазақ елінің кірпішін
Бәріміз бірге қалайық.
"Шын жүректен" сәттілік тілеу тренингін өткізу. Геометриялық фигуралар арқылы арқылы топқа бөліну.
Екі топқа бөлінеді.Әр оқушы қолына жүректі ұстап тұрып, шын жүректен тілегін айтады. Геометрия
лық фигуралар, жүрек
Қызығушы
лықты ояту 5 мин. Үй тапсырмасын тексеру. Үйге берілген "Үйіңді сүйсең, Отаныңды сүйгенің" тақырыбында эсселерін оқытып, бір - бірінің жұмыстарын бағдаршам арқылы бағалатады. Оқушылар үйге берілген тапсырмаларын оқып, талдайды. Бағдаршам көздері
Негізгі бөлім 15 мин. "Елші және баяндамашы" әдісімен жұмыстандыру. Мәтіндер таратылады. Сол мәтіндермен оқушыларды жеке, жұпта, топта жұмыс жасатады. Оқушылардың жұмыстарын бір-біріне бағдаршам арқылы бағалатады. "Елші және баяндамашы" әдісі бойынша оқушылар бір-біріне жеке, жұпта, топта түсіндіріп қарастыралыды,
талқылайды. Бір-бірінің жұмысын бағдаршам арқылы бағалайды. Флипчарт, маркерлер, постерлер, магниттер
Ой-толғаныс 10 мин. Бүгінгі сабақта меңгерген білімдерін қазіргі өмірмен байланыстырып, "Мен армандайтын үй" бейнесін қағаз бетіне түсіртеді. Оқушыларға бір - бірінің салған суреттерін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалатады. "Мен армандайтын үй" бейнесін қағаз бетіне түсіреді. А-4 форматы, түрлі-түсті қарындаш-
тар, фломас-
терлер
Бағалау 3мин.
Кері байланыс 5 мин. "Не қызық болды? Не қиын болды? Не қызықтырмады? " кестесімен қорытады. Пікірлерін айтады Стикер, "Не қызық болды? Не қиын болды? Не қызықтырмады? " кестесі
Үйге тапсырма 2 мин. "Мен армандайтын үй" тақырыбын эссе жазып келу Күнделіктеріне жазады Күнделік
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?


Не сәтсіз болды?

Нені жақсартуға болады?

Мен өз дағдымда нені дамыта алдым:нені өзгертуге болады?

ID: 2012 | Просмотров: 6604