Дауыссыз дыбыстарды қайталау

  • Жүктеулер: 675
  • Көрсетілім: 2136
  • Қазақ тілінен ашық сабақтар
  • 08/Дек/2015
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстарды қайталау /қорытынды сабақ/
/дауысты,дауыссыз дыбыстар/

Ресурстар:
Оқулық, интерактивті тақта ,фломастер, стикерлер

Міндеті:
Білімділік: Дыбыстар түрлерін терең білу

Дамытушылық:Дауысты,дауыссыз дыбыстардың жасалу жолдарын,
ерекшеліктерін меңгеру

Тәрбиелік: Тіл байлығын арттыру,сауаттылығын дамыту

Мақсаты: Дыбыс түрлерін пысықтау

Тапсырмалар
1-тапсырма.Білу. «Өкілмен кездесу»/Сұрақ-жауап/
2-тапсырма.Талдау
. «Үшбұрыштар ойыны» талдау жасау.

Сергіту сәті 3- тапсырма.
Постермен жұмыс.

4-тапсырма
«Тақырыптық теннис» 5-тапсырма
Қорытындылау
Тест жұмысы

Оқу нәтижесі: Дауысты,дауыссыз дыбыстар түрлерін меңгеру

Кейінгі тапсырма «Дыбыстар» сөзіне сканворд құру
Бағалау Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы .

Кері байланыс «Білім ағашы»

Сабақтың этаптары:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер» /
1-мин/
Сыныппен байланыс орнату

Топқа бөлу
2мин

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»1модуль.

2мин.

2мин

1-тапсырма
«Өкілдермен кездесу»
3мин

2-тапсырма
«Үшбұрыш
тар ойыны» талдау жасау

10 мин.

3-тапсырма
Постер
10 мин

Сергіту сәті
2 мин


4-тапсырма
«Тақырып- тық теннис» ойыны
5 мин

Қорытынды
лау
Тест 3мин

Рефлексия

Бағалау
Кейінгі тапсырма
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Сыныпты ұйымдастырамын.
Психологиялық дайындық жасаймын.
-Көңіл-күйлерің қалай,балалар?


-Олай болса жай ғана,
Шеңбер жасаң,айнала!

Ал,балалар,бүгінгі сабағымызды ерекше қызықты етіп өткіземіз деп ойлаймыз.Ол үшін алдымен топқа бөлініп алайық./Оқушылар қолына қағаз таратамын./

Оқушыларды
ЖУАН 1-топ,
АШЫҚ 2-топ
ҚАТАҢ 3-топ,
ҮНДІ 4-топ деп бөлемін.
-Не үшін бұлай бөліндік деп ойлайсыңдар?

-Сонда бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не?

Бүгінгі сабағымыздың мақсатын анықтау үшін әрі топ басшыларын сайлау үшін әр топқа сұрақтар қоямын.

1топ. Жіңішке дауыстыларды атаңыз
2топ.Қысаң дауыстылар
3топ. У,м,р,л-қайсысына жатады?
4топ. Ұяң дауыссыздар.

Топ басшыларына.Мынау топтық бағалау бетшесі,топ мүшелерін әр тапсырмада бағалайсыздар.ал мына бағалау бетшелері барлығыңызға беріледі.

Бүгін тақырыпты қайталау үшін әр түрлі ойындар ойнаймыз .
1-тапсырма «Өкілдермен кездесу»Ойынның шарты: топты дыбыс түрлеріне қарай бөлу.

1 Топ Тіл дыбыстары
2 топ.Қазақ әліпбиі
2 топ.Дауысты дыбыстар
4 топ. Дауыссыз дыбыстар.

Тақырыпты таратып берем.Ойлануға 1 мин. беріледі.Шарты:әр топтан 1 өкіл шақырылады. 3
сұрақ қойылады,жауап алынады.Егер айта алмаса,топ мүшелері толықтырып айтады.


Топтағы 3 баланы біріктіріп,1/спикер,2/интервьюер 3/бақылаушы болып бөлінеді./Алдымен бөлініп аласыздар.
2 мин.тапсырманы орындауға беріледі.
/1сөйлемнен берем,
1спикер-түсіндіруші
2интервьюр-жазушы
3бақылаушы- тыңдаушы.Үшінші оқушы тыңдап болған соң,әр топтан 1 тақтаға шығады,екіншілері оқиды,талдайды,жазады



Дыбыстар мен оның түрлері қиынды етіп беріледі:

І топ қатарларды толтыру,желімдеп жапсыру.
Тапсырманы орындаған соң,келесі топқа береді,

ІІ топ әрқайсысына бір мысал /сөз/ жазу

ІІІ топ бір сөзіне фонетикалық талдау жасау.

ІУ топ тексереді,смайликтің суретін салады.күлген не ашулы. бағалайды ./

Сергіту сәтін жасайды.

Ойын шарты:Екі топтан 1 ойыншыдан шығады,үшінші топ мүшесі-судья.Тақырып бойынша жауап береді,судья қадағалайды.

Слайдта тест беріледі.

Міне,бүгінгі сабақта біз дыбыстарды өттік.
Сіздерге сабақ қызықты болды ма?Мына стикерлерге бүгінгі сабақ туралы ой-пікірлеріңді жаза қойыңдар.

Топ басшылары мен оқушылардың бағалау бетшелерін жинау,бағалау.

«Дыбыстар» сөзіне сканворд құрастыру.

Оқушылар амандасады.

-Жақсы.

Оқушылар шеңбер жасайды.

Топқа бөлінеді.

-Себебі,дыбыс түрлерін қайталадық.

-Дауысты,дауыссыз дыбыстарды қайталаймыз.

Топтан бір оқушы топ басшы боп сайланады.

Дауысты,дауыссыз дыбыстар түрлерін пысықтау




Әр топтен 1 өкіл шығады. Сұрақтарға жауап береді.

Бақылаушылар тапсырманы орындайды.

Топ болып орындайды.

Оқушылар сергиді.

Топ мүшелері келісіп,бірі шығады.

Оқушылар жеке орындайды. Орынап болған соң жұптар тексеріп,бірін-бірі бағалайды.

Оқушылар жауап береді.

Автор: Анесова Акдариға Нургалиевна

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.