Мәтін құру.Кестелерді, суреттерді, дыбыстарды кірістіру

  • Жүктеулер: 784
  • Көрсетілім: 1575
  • Информатикадан ашық сабақтар
  • 24/Ноя/2015
Тақырыбы: Мәтін құру.Кестелерді, суреттерді, дыбыстарды кірістіру
Мақсаты: Оқушыларды Word-та мәтіндік редакторында мәтін құруды, арасына кестелерді, суреттерді және дыбыстарды кірістіре білуге үйрету. Компьютерде практикалық жұмыс арқылы мәтіндік, графикалық редакторлармен жұмыс істеуді үйрету. Білімін тәжірибеде қолдануға үйрету, эссе жазу,өзін-өзі бағалауға және өзгені де бағалауға үйрету, «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасауды, формативті бағалауды үйрету.

Күтілетін нәтиже: Оқушыларды Word-та мәтіндік редакторында мәтін құра біледі. Кестелерді, суреттерді және дыбыстарды кірістіре біледі. Оқушының теориялық, практикалық білімдері арқылы АКТ пайдалануды үйренеді, пәнге деген қызығушылықтары артады.

Түйінді идеялар: (кілтті сөздер) Мен естіп - ұмыттым,
көріп - есте сақтадым,
орындап - түсіндім!
Сабақ кезеңдері: Уақыты Сабақ барысы: Бағалау Ресурстар
1.Кіріспе.


10 мин
Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру мақсатында
тренинг: Оқушылар шеңбер құрып (сағат тілі бойынша) әр оқушы көршісіне сәттілік тілейді.
Топқа бөлу: әр оқушы енгізу және шығару құрылғыларын таңдау арқылы
Үй тапсырмасын сұрау: «Мағынаны ажырату» әдісі бойынша.
І топ: «Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік»
ІІ топ: «Құжаттарды құру және сақтау»
Постерге жазып қорғауды ұсынамын.
Формативті бағалау:

бас бармақ арқылы

Үш шапалақ
Презентация

2.Тұсаукесер.

7 мин

«Тоғысқан пікірталас» әдісі. Диалог:
Сіз қай нұсқаны таңдар едіңіз?ҚАҒАЗДАҒЫ МӘТІН
немесе КОМПЬЮТЕРДЕ ТЕРІЛГЕН МӘТІН
Жұптық жұмыс Формативті бағалау:

бас бармақ арқылы

1.Түрлі түсті бояу қарындаштар.
2.Ақ қағаздар
3.Компьютер
4.Түрлі –түсті стикерлер.
5.Маркер.
3.Негізгі бөлім.

20 мин

1. «Эссе» немесе «Еркін жазу» жазу әдісі. Көктем мезгіліне байланысты 3 сөйлемнен тұратын әңгіме құрып, көктем деп сақта .Жеке немесе жұптасып орындау
2. Практикалық жұмыс:
1.Суреттер кірістіру.
2.Кестелерді кірістіріп, толтыру
3.Дыбыстар кірістіру
3. «Оңайдан қиынға қарай» әдісі бойынша деңгейлік тапсырманы орындау.Дарынды балалармен жұмыс.
4.Сергіту сәті. Жиынтық бағалау.

Өзін – өзі бағалау.БҮҮ
:-) Тақырыпты жақсы меңгердім
:- ? Сабақты жақсыдан төмен меңгер
дім, әлі де жұмыс жасауым қажет.
: - (
Бұл тақырып бойынша көп жұмыс жасауым қажет.
«Бағдаршам» әдісімен бағалау 1.Презентация
2.Компьютер

4.Қорытынды.

5 мин

«Миға шабуыл» әдісі бойынша сын тұрғысынан ойлауға сұрақтар беріледі.
1.Microsoft Word -ты іске қосу әрекеті?
2.Терезе элементтерін ата
3.Кесте, сурет, дыбыстар қосу үшін қандай әрекеттер орындаймыз?
4.Қалай сақталады?

Жетонмен
презентация
Рефлексия.
3 мин «Бағдаршам» әдісімен. Үш түс арқылы «не білдім?», «нені түсінбедім?» және «нені оқу қажет?» деп өзін-өзі бағалайды.
Қосымша оқу. Үй тапсырмасы. Мәтін құру.Кестелерді, суреттерді, дыбыстарды кірістіру тақырыпты оқу және интернеттен қосымша мәліметтер алу.
Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз? Сабаққа деген ынтасы артты, сабаққа барлық оқушы жұмыла кірісті, топтық таныстырылым жасауды меңгерді, сыни ойлауды үйренді.
Не сәтсіз өтті? Нені өзгерткіңіз келеді? Тапсырмалар орындау кезінде уақытты үнемді пайдалана білмеді, жұмыс жасау кезінде шулы болды.

Автор: Қоңырбаева Гүлфайрус Тойбазарқызы

Шалқар, "№4 орта мектебі"ММ

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.