Диаграмма құру

  • Жүктеулер: 761
  • Көрсетілім: 1404
  • Информатикадан ашық сабақтар
  • 12/Май/2015
Сыныбы: 8 «Г»Сабақ: №30Мұғалімі: Даукенова А.ДКүні: 23.04.2015
Сабақтың тақырыбы: Диаграмма құру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Microsoft Excelпрограммасында кесте құруды және диаграмма жасауды үйрету.
Дамытушылық: Оқушылар MicrosoftExcelпрограммасына деген қызығушылықтарын арттыру, ақпараттық технология арқылы ой-өрістерін кеңейту.
Тәрбиелілік: Оқушыларды сыныптағы қауіпсіздік ережесін сақтауға және еңбекке, ұйымшылдыққа баулу.
Сабақтың типі:Аралас сабақ
Сабатың түрі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың әдісі:Топпен, жекелей жұмыс,түсіндіру, сұрақ-жауап, жарыс, компьютермен жұмыс. Ақпараттық технологиясы.
Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар: Компьютер, слайд, жолақшалар.
Оқушы білуі тиіс: Microsoft Excelпрограммасының қандай программа екенін, қашан ашылғанын, Excel программасының мүмкіндіктерін.
Оқушы меңгеруі тиіс:Excelпрограммасында кесте құруды және диаграмма жасауды.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастырылуы:Оқушылармен амандасу,түгендеу, құрал жабдықтарын түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
II.Үйге берілген тапсырманы сұрау.
Excel программасы қай жылы ашылды?
Excelпрограммасын қалай іске қосамыз?
Excelпрограммасының қандай мүмкіндіктері бар?
Кесте дегеніміз не?
Жол –
Баған –
Ұяшық –
Электрондық кесте дегеніміз не?
• Бас мәзірде не істей аламыз?
• Кірістірумәзірінде не істей аламыз?
• Қапшық мәзірінде не істей аламыз?
III.Білімін жан-жақты тексеру.





VI.Жаңа сабаққа дайындық
Сабақтың мақсатымен таныстыру.Бүгін сабақтың мақсаты оқушыларға Maicrosoft Excelпрограммасында толықтай жұмыс жасауды, кесте құруды, құрылған кестеге диаграмма жасауды үйрету.
V.Жаңа сабақты меңгерту

Диаграмма дегеніміз – деректерді графикалық түрінде көрсету.
Диаграммалардың мынадай типтері болады:
 Бағандық (гистограмма)
 Сызықтық
 Дөңгелек
 Нүктелік
 Сақиналық
 Көпіршіген
 Жапырақшалық
 Цилиндрлік
 Конустық
 Пирамидалық

Диаграммалар мынадай элементтерден тұрады: тор, тақырып, аңыз.
Тақырыптар – диаграмманың жеке элементтерін түсіндіру үшін қолданылады.
Аңыз – диаграммаларда берілген деректердің қатарларын ажыратуға көмектеседі.
Тор – графикалардың орналасу аймағы.

VI.Жаңа білімді түсінгенін тексеру:

VII. Сабақты қорытындылау:
Оқушылар компьютерда практикалық жұмыс жасайды және қорғайды.
Оқушыларға үйге тақырыптары бөлініп берілген және керекті манериалдарды жинап келуге тапсырма берілген. Сол материалдарды пайдалана отырып, оқушылар диаграмма құрады.
Сергіту сәті:
1)Көзімізді жұмып, айналдырамыз және жоғары, төмен, оңға, солға көзіміз жұмулы күйде қараймыз.
2) Алыстан бір нүктені таңдап сол нүктеге ұзақ қараймыз.
3) Көзімізді қатты жұмамамыз және ашамыз.
Қай топ бізде шапшаң екен. Ребусты қай топ бірінші шешеді екен.
Ойлан тап

Компьютер Ақпарат
VIII.Үйге тапсырма :
Диаграмманың басқа түрлерін құру
Оқу ісінің менгерушісі:_______________________

Автор: Даукенова Айдана Даукенқызы

Алматы обылысы Іле ауданы КазЦИК ауылы №6 орта мектеп

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.