Өзен шаянының құрылыс ерекшеліктері. Қоректенуі. тыныс алуы

  • Жүктеулер: 875
  • Көрсетілім: 3701
  • Биологиядан ашық сабақтар
  • 02/Май/2015
Пән Биология Сынып 7 «А» Уақыты 6.12.2014ж. Сағ: 1530
Тақырыбы Өзен шаянының құрылыс ерекшеліктері. Қоректенуі.Тыныс алуы.
Мақсаты
Білімділік: Оқушыларға өзен шаяны құрылысының ерекшеліктері, қоректенуі және тыныс алу жүйесі туралы білімді қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылармен буынаяқтылар типінің құрылыс ерекшелігін ұлулар типімен салыстыра отырып, сараптай білу, сұраққа нақты жауап беру, өз бетінше қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды өзен шаянының маңызы туралы білімді адам іс-әрекетінде пайдалана білуге, табиғатқа қамқор бола білуге баулу.

Табыс критерийлері: 1. өзен шаянының ерекшелігін біледі
2. ұлулар типімен салыстырғанда құрылысның күрделігін түсінеді
3. өзен шаянының қоректенуі мен тыныс алу мүшелерін ажыратады
4. алған білімдерін өмірде пайдалана біледі
Түйінді идея Өзен шаянының құрылыс ерекшеліктерін ажыратады, өзен шаянының табиғатқа әсерін түсінеді
Сабақтың өту барысы
Сабақ кезеңдері, модуль Мұғалімнің әрекеті Тапсырма мазмұны Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе
Модуль: жаңа әдіс-тәсілдер
Әдісі: жұпқа бөлу
Уақыты 5 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Берілген уақыт -7 мин
Оқушылармен амандасу,түгелдеу,сабаққа даярлығын қадағалау.

Бүгінгі сабақтың мақсат,міндеттерін қою.Оқушыларды жүптарға бөлу

Әр топ басшыларына бағалау парақшалары ұсынылады.

«Кім жылдам?»
(сұрақ-жауап)

«Сөзжұмбақ» шешу

Оқушыларды Буынаяқтылар типінің кластары бойынша топқа бөлінеді.
1-топ:Шаянтәрізділер
2-топ: Өрмекшітәрізділер
3-топ: Бунақденелілер

Әр топқа 5 сұрақтан беріледі.

Әр топ өз кластарына тән белгілерді жинақтайды.

3 топқа «Қоректену», «Құрылысы», «Тыныс алу» тақырыптары бойынша сөзжұмбақтар беріледі, Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.

Жұпқа бөлінеді

Сұрақтарға жылдам жауап беру.

Топпен ойласып сөзжұмбақты жылдам шешу

Топ басшысы бағалайды Оқу құралдары

.

Негізгі бөлім
( теориялық бөлім)
Мақсаты:

Жүптарға тапсырмалар беру, талдау, жинақтау

Әдісі: Түсіндіру зерттеушілік әңгіме.

Берілген уақыт -15 мин

Бекіту кезеңі

3 топқа кесте беру арқылы, сурет арқылы бүгінгі сабақты бекіту

Модуль: АКТ: интербелсенді тақта.
Берілген уақыт -5 мин

Балалар біз буынаяқтылар типі оның құрылысы жайлы көп білдік, енді түсіндіру стратегия бойынша бір тақырыпты 3 жағынан қараймыз,

Жаңа тақырып бойыша пысықтау

Оқушылардың жауаптарын қадағалау, жетекшілік жасау.

Назарларын интербелсенді тақтаға аудару


Жеке жұмыс –оқулықпен, оқушылар жаңа дәптерге жазып, жаңа сабақты жіті түсінеді.
Электронды оқулықты пайдаланамын. «Өзен шаяны » туралы бейнеролик көру.

3-топқа «Өзен шаянының құрылыс ерекшеліктер» тақырыыбнда кесте таратылып, әр топ мүшелері орындайды

Дәптерлеріне жаңа тақырыпты жазады.анаграммада жазылған сөздерге үйден анықтама беріп келеді
«Бағдаршам» стратегиясы арқылы бағалау

«Басбармақ» стратегиясы арқылы бағалау
Оқулық 7 сын

Білімділер сайыты алынған ресурстар

Интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта, тақырыпқа сай слайд материалдары

Автор: Жанназарова Сапура Нурадинқызы

Жамбыл облысы, Тараз қаласы, №44 Шона Смаханұлы атындағы мектеп

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.