Сүтқоректілер класы. Олардың тіршілік ортасы

  • Жүктеулер: 828
  • Көрсетілім: 1685
  • Биологиядан ашық сабақтар
  • 02/Май/2015
Сыныбы: 7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Сүтқоректілер класы. Сүтқоректілердің тіршілік ортасы
Сілтеме : 7сынып биология оқулығы
Мақсаты: Білімділік: Оқушыларға сүтқоректілер класы жануарлар дүниесінің ең жоғары сатысы екендігімен таныстыру. Олардың тіршілік әрекеті, жер бетінде кеңінен таралуы, тіршілік ететін орта жағдайлары, өздеріне тән белгілерін ашып көрсету арқылы жануарлар дүниесінің тарихи даму кезеңдеріне көз жеткізу.
Дамытушылық: Оқушылардың іскерлігі мен танымдық белсенділігін, зейінін, шығармашылығын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларға экологиялық тәрбие беру, ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа, уақытты тиімді пайдалауға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: Топпен жұмыс,дөңгелек стол,постермен жұмыс,диологтік әдіс, әлемді шарлау, электронды оқулық, бейнебаян, аудио жазба.
Нәтижесі: Сүтқоректілер туралы жұмбақтар жасыру арқылы көңіл күйді көтеріп,қызығушылығы артады, сүтқоректілер туралы білімдерін еске түсіреді, сүтқоректілердің топтарға бөлінуі және бейімделуі туралы білім қалыптасады. Бірін-бірі тыңдауға, идеяларын бағалауға үйренеді. Топ ережесін сақтауға дағдыланады. Қызыл кітапқа енген сүтқоректілермен танысады.
Көрнекілігі: Постерлер,маркерлер,мәтін,Activstudio программасы.
Сабақтың барысы: Сындарлы оқыту бағдарламасы бойынша 7 модулді ықпалдастыру.
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Модуль
1.Топтық жұмыс

3 мин
Ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында оқушыларды топқа бөлу. Түрлі-түсті қағаздарды таңдау және түстер бойынша бөлінеді. Қолдарындағы қағаздарда жазылған сөздерден тілек құрастыру тапсырылады. Топқа алған қағаз түсіне байланысты бөлінеді және қолдарындағы қағаздарда жазылған сөздерден жылулық сезімдерін білдіретін тілктер құрастырып әр топ барлық оқушыларға арнайды 1.Оқуды басқару және көшбасшылық.
2.Пікірталас

8 мин Сүтқоректілердің даусын оқушыларға естірту арқылы және сүтқоректілер қалай,қайдан пайда болды деп ойлайсыңдар? Алдын жекелей, жұптасып, содан топтасып талдау тапсырады. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.(бейнеролик көрсетіледі) Бірінші сұраққа оқушы жеке ойланады, сосын жұптасып талдайды,одан соң топ болып талдап,ортақ бір шешімге келіп ойларын айтады. Дарынды және талантты балаларды оқыту.

3.Инсерт
15 мин

Мұғалім оқушыға түсінікті дәрежеде мәтін алып келеді де таратады. Және жұмыс барысын түсіндіреді. Оқушылар мәтінмен танысады жеке-жеке,олар инсерт әдісі арқылы белгілерді (+ маған жаңалық, - келіс пеймін,V білемін,таныс,? қиындық туындап тұр,сұрау керек дегенді білдіреді) пайдалана отырып мәтінді талдайды. Содан өз тұжырымдарын топтасып талқылау арқылы мәтінді бір-біріне таныстыруға тырысады. Жас ерекшеліктеріне байла нысты оқыту. Сыни тұрғыдан ойауға үйрету.
4. Сергіту сәті
1 мин Сергіту сәтін ұйымдастырады.
(бейнеролик көрсетіледі) Оқушылардың барлығы қатысады. АКТ –ны пайдалану.

5. Бейнеролик тамашалау
2 мин Сүтқоректілер туралы электронды оқулықтан мәліметтер көрсету. Слайдтарды тамашалай отырып, сүтқоректілер туралы жалпы мәлімет алады, олардың тіршілік ортасымен танысады. АКТ –ны пайдалану.

Автор: Жанназарова Сапура Нурадиновна

Жамбыл облысы, Тараз қаласы №44 Шона Смаханұлы атындағы орта мектеп

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.