Сан есім

  • Жүктеулер: 751
  • Көрсетілім: 1367
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 03/Сен/2015
Сабақтың тақырыбы:Сан есім
Сабақтың мақсаты:1.Сан есімнің мағынасы,сұрақтары туралы жан-жақты
білім беру.
2.Сан есім туралы білімдерін кеңейтіп,танымдық
қиыншылықтарды жеңуге дағдыландыру,
шығармашылыққа баулу.
3.Жаңалыққа құмар болуға, тапқырлыққа,
ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс:Математика,дүниетану,ана тілі.
Сабақтың көрнекілігі:Слайдтар,үлестірме қағаздар,фишкалар.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:Сұрақ –жауап,түсіндіру,талдау,топпен жұмыс.
Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды ұйымдастырып,назарларын сабаққа аудару.
«Кім жылдам» ойыны
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой.
1.......теңгең болғанша, .....досың болсын.
2.Білекті ....жығады,білімді ....жығады.
3...түгел болса, төбедегі келер,
....ала болса ауыздағы кетер.
4....рет өлшеп,...рет кес

2.Жаңа сабақ.
-Балалар,Біз тапқан сөздердің мағынасы нені білдіреді?
-Заттың сандарын.
-Демек,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Сан есім».
Күннің жады.Тақырып.Көркем жазу.
Сабақ топтық сайыс және деңгейлік тапсырмалар орындаумен өтеді.
1-жаттығу.Өтірік өлеңді мәнерлеп оқу.Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. Олардың қай сөз табы екенін айт.
I деңгей тапсырмасы:Өтірік өлең құрастыру.(немесе өлең шығаруға да болады.Тапсырмалар санды фишкалармен бағаланады.Өлең жолдарында сан есім пайдаланылуы керек.)
...... жылаттым,
......құлаттым.
......әкеп тақтаға
Есептер шығарттым.

......арқандадым,
Өзім де талтаңдадым.
Күні бойы ........ны
Қуам деп салпаңдадым.
2-жаттығу.Сандарды сөзбен жазып,сөйлемдерді көшір.Сан есімдер қай сөзбен байланысып тұрғанын айт.
II деңгей тапсырмасы:
1-топ:ұзындық өлшемдерін атау.
2-топ:Салмақ өлшемдерін атау.
3-жаттығу.Мәтінді оқып,сан есімдердің қай сөзге қатысты екенін анықта.Мәтінде ұщақ туралы айтылған.Сондықтан нзарларыңа
«Артық болмас білгенің» айдары ұсынылады.Сәуір айындағы атаулы күннің бірі-ғарышкерлер күні.Слайд пайдалана отырып,ғарыш әлемі,ғарышкерлер туралы мәліметтер беріледі.
Сергіту сәті.1-топ:Жұп сандарды атау.Соңғы аталған сан қанша болса,сонша алақан соғу.
2-топ:Тақ сандарды атау.Соңғы аталған сан қанша болса, сонша алақан соғу.
5-жаттығу.Жұмбақтың шешуін тап.Жатқа жаз.Сан есімдерді тап,сұрақ қой.Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын тап.
3- деңгей тапсырмасы: «Ойлан,тап» ойыны. Әр топ берілген сурет немесе карточкадағы заттың атын атамай,оның мағынасын түсіндіреді,жасырынған затты сипаттайды.Ал,келесі топ мүшелері жасырынған затты табуға тиіс.
6-жаттығу.Есепжұмбақты оқып,шешуін тап.
7-жаттығу.Анаграмманы шеш.(Күрек-күрке)Сан есімдерді тап,сұрақ қой.
8-жаттығу.Көңілді шумақты оқы.
Қорытынды.Топтардың жинаған ұпайлары саналады.Жеңімпаз анықталады.Бағаланады.
Үйге тапсырма беру.4-жаттығуды орындау.

Автор: Джыкинбаеа Айнур

"Бейнеу мектеп-интернаты"КММ

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.