Өрмекші,құмырсқа, қарлығаш

  • Жүктеулер: 2
  • Көрсетілім: 1688
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 11/Мар/2015
Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш. 103 - 105 жаттығулармен жұмыс.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Жер - су аттары бас әріппен жазылатынын ұғындыру. Өлеңді мәнерлеп оқу. Әңгімені түсініп оқу.
Тәрбиелік: Еңбекқорлыққа, ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Дамытушылық: Сөздік қорын молайту, сөйлеу тілін дамыту, шығармашылыққа баулу.
Оқыту әдіс - тәсілдері: Сұрақ – жауап, жұмбақ шешу,топтық жұмыстар,венн шеңбері, ойындар.
Көрнекілік - құрал жабдықтар: Компьютер, слайдтар, бейне баян.
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, өзін - өзі тану
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
II. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
III. Үй тапсырмасын тексеру. « Екі соқа» мәтінінің мазмұның сұрау.
Венн сызбасын толтыру.
Сұрақ: Бұл мәтіндегі негізгі ой не,қандай тәрбиелік мағынасы бар?
Еңбексүйгіш қандай жәндіктерді, құстарды білесіңдер?
Жұмбақтар шешу.
IV.Жаңа сабақ.
Күннің жады.
Өрмекші,құмырсқа,қарлығаш.
Көркем жазу минуты.
V. Қызығушылықты ояту. « Ой қозғау» Проблемалық сұрақ:
Адам еңбек етуді қайдан, қалай үйренді деп ойлайсыңдар? ( табиғаттағы жан-жануар, жәндіктерден).
Автор туралы мәлімет.
Ы. Алтынсарин кім, қандай шығармаларын білесіңдер?
Видеоролик көрсету.
Топқа бөлу. ( суреттер арқылы топқа бөлу)
Жаңа сабақ.
Мәтінді видеоролик арқылы тыңдату.
Топтық тапсырма:
1-топ: тізбектей оқу.
Сөздікпен жұмыс.
Нанның уағы - нанның үгіні, қиқымы.
2-топ: Сұрақтарға жауап: ( суретпен жұмыс)
- Атасы немересіне нелерді көрсетті?
- Немересі көргендері жайлы не айтты?
- Атасы немересіне нені үлгі етті? ( еңбек етуді).
2-тапсырма:
1-топ : еңбектің пайдасы ( топтастыру)
2-топ: жалқаулықтың зияны ( топтастыру).
3-тапсырма:
1-топ:
-Өрмекші мен құмырсқа туралы не білесіңдер? ( суретін салу)
2-топ:
Қарлығаш құсы туралы не білесіңдер? ( суретін салу)
« Сен білесің бе?» айдары бойынша толық мәлімет беру.
Сергіту сәті:
« Балық аулау» ойыны. ( смайликтерді қайталау)
Оқулықпен жұмыс.
« Өрмекшінің хаты»
. 103 – жаттығу (ауызша). «Сырдария» өлеңін мәнерлеп оқып беремін. Содан соң оқушыларға оқытамын.
Өлеңнен :
1-топ: кісі аттары ;
2-топ: өзен аттарын табу.
Тарас - Днепр Пушкин - Еділ
Әбділдә Тәжібаев – Сырдария.
«Құмырсқаның хаты».( 105- жаттығу) ( 1-топқа кісі аттары)
« Қарлығаштың хаты» ( 2-топқа жер-су аттары)
Дәптермен жұмыс.
1-топ. 2-топ:
Кісі аттары Жер - су аттары

Аружан, Айдар Қызылжар,Алакөл,Хантәңірі, Түркістан, Іле, Алатау, Ұлытау
Үсен ,Ақбілек
Қуаныш


«Автор орындығы» стратегиясы. ( әр жәндікке хат жазу).
Венн шеңбері арқылы түйіндеу.
Екі соқа Өрмекші,құмырсқа, қарлығаш



Кері байланыс: « Бас бармақ» тәсілі
1.Барлығын түсіндім.
2. Енді түсініп келемін.
3. Түсінбедім.
Бағалау. « ашық журнал »
Үйге тапсырма: 119-бет, 104-жаттығу.
Қорыту. Маңғыстау облысы,
Бейнеу ауданы,
Сарға селосы,
«Бейнеу мектеп-интернаты» мектебінің мұғалімі: Лаззат Сейсенбаева

Автор: Ләззат Сейсенбаева Айтбайқызы

"Бейнеу мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.