Қытай

  • Жүктеулер: 714
  • Көрсетілім: 1279
  • Авторлық бағдарлама
  • 08/Окт/2015
Сабақтың тақырыбы Қытай
Сілтеме: Дүниежүзі тарихы оқулығы, дүниежүзі тарихы хрестоматия,
Мақсаты: Қытайдың 1925-1927жж ұлттық революция, гоминдан билігінің орнауы,1927-1937жж азамат соғысы және жапон басқыншылығына қарсы күресі , саяси-экономикалық жағдайы туралы білім қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: СТО стратегиялары, тірек сызбамен, сөздікпен, кестемен, жұмыс ,
Оқушылар үшін оқу нәтижелері
Қытайдың 1925-1927жж ұлттық революция, гоминдан билігінің орнауы,1927-1937жж азамат соғысы және жапон басқыншылығына қарсы күресі туралы біледі, тарихи оқиғаны талдап, зерделейді,салдары мен бағытын анықтайды. Өздігінен іздену дағдыларын жетілдіреді, тарихи деректерді тұжырымдап, талдау қабілеттерін арттырады, топтық жұмыстар арқылы сыни ойлауға, ынтымақтастыққа, өзін-өзі реттеуге үйренеді.
Дереккөздер және жабдықтар Оқулық, эо, энциклопедия, интерактивті тақта
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Психологиялық ахуал Мұғалім музыка әуенімен сыныпқа жайлап позитивті ой шақыратын сөздер айтады. Оқушылар көздерін жұмып, мұғалімнің айтқанын ой електерінен өткізеді.
Үй тапсырмасын тексеру : Ойталқы ( әр түсті стикерге тірек сөздер жазылып жасырылады. )
Кемализм теориясының мәні неде? Сакария шайқасы
Кемальдың реформалары. Ұлт-азаттық қозғалыстың маңызы Түсті таңдаған оқушы тапсырмаға жекелей жауап береді
Сергіту сәті «жаңбыр жауды» Оқушылар сергітуді орындайды
Топтарға бөлу « білім,сенім, күш, жігер» сөзі арқылы 4 топқа бөлінеді.
Жаңа тақырыпты меңгеруге қызығушылықты арттыру: Миға шабуыл
Бұл мемлекеттің бірі 13 ғ басында 1211-1215жж екіншісін жаулап алып, соғыс техникаларын қолға түсірген. Бірінші дж. соғыс жылдарында Жапонияның үстемдігінде болды.
Мағынаны тану: Бағытталған оқу
1топ- Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Қытайдың саяси-экономикалық жағдайына талдау жасау
2 топ- 1925 – 1927 жж ұлттық революцияның мақсаты мен нәтижесін анықтау
3топ- Гоминьдан билігінің сипатын анықтау
4 топ- Чан Кайши үкіметінің саясатына баға беру
Ойтолғаныс: Пирамида
Бірінші дж соғыстан кейін Қытайдың дамуындағы қайшылықты көрсетіңдер
1925-1927жж революцияның сипаты мен ерекшелігі неде?
Шешімін тап: айналды белгілеріне сипатты режімнің жаңа жемқорлық, жершілдік, туысшылдық ағайын. болды мәжбүр санасуға билігімен генералдардың ықпалды
болғандықтан әлсіздеу үкіметі Кайши Чан
Жапон басқыншылығына қарсы күрес қалай жүрді?
Монғолияда байларды тәркілеу қалай жүрді?1921ж араттар революциясын сипаттаңдар Білімді қолданып жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Топта талдайды, өздеріне тиімді тәсілмен түсіндіреді

Ашық және жабық сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді ретін тауып оқу
Сабақты қорытындылау. Тұжырым кестесі Гоминьдан үкіметі Тиімді-тиімсіз жақтарын анықта
Бағалау . бағалау критериі бойынша, өзара бірін-бірі бағалайды Кері байланыс: Әр топ бүгінгі сабақ туралы
Үйге тапсырма беру. .§40 оқып, тарихи тұлғалардың іс –әрекетіне баға беру

Автор: Ашимтаева Нурсулу Абдалимовна

№ 42 Қашағанов атындағы орта мектебі

загрузка...
Loading...

Пікірлер: 0

Тек тіркелген қолданушылар ғана пікір қалдыра алады.